Snap Yazılım desteğinin Pisi Linux'a da sağlanması

Ersin Erdogan
20-02-2022 22:41 #1

Her dağıtımda kullanılanan (Debian, Arch, Redhat, Ubuntu, Pisi Linux gibi) Flatpak paketlerinin uyumlu olarak kurulabildiğini bilmekteyiz. Yine Flatpak'a benzer Snap (Snapd-ubuntu kökenli) paketleri diğer tüm (Debian, Arch, Opensuse vs) dağıtımlarda da uyumlu olarak kurulabilmektedir. Pisi çatalı olan Solus OS da bu desteği sağlarken Pisi Linux'da bu desteği göremedim. Snap sistemini Pisi Linux'a entegre edecek bilmediğim bir yolu var mı? Var da benim mi haberim yok!  yoksa bunu entegre etmeniz mümkün müdür. teşekkür ederim

Ersin Erdogan
21-02-2022 16:19 #2

derlemelerde nadir olsada bazı programlarda hata aldım. debkur yaparak sistemi de ola ki kırma tehlikesine atmak istemiyorum. flatpak gibi Sanp'ı entegre etmeyi bilen var mıdır? biliyorum çoğumuz meşgul ama durumumda aciliyet bildirmekte kısa sürede dönebilirseniz mutlu olurum.

ERKAN IŞIK
21-02-2022 20:51 #3

Snapd yoğun bir şekilde systemd bağımlılığı var diya hatırlıyorum, pisilinux systemd kullanmadığından şu an için mümkün değil, yoğun olarak kullandığınız programlar varsa yazın depoya almaya çalışalım.

Pisi Linux Pisi Linux Pisi Linux Pisi Linux Pisi Linux
© Copyright 2013 - 2024 Pisi GNU/Linux. Bütün hakları saklıdır. | Pisi GNU/Linux gücünü topluluktan alır.
scrollup