Windows üzerinden kurulum

Ahmet kocaturk
Katılım
: 20-05-2020
Mesajlar
: 1
20-05-2020 17:47 #1

Merhaba kısaca hersey mükemmel ama dahada kolay ve güzel olması için arada bios güncellenen win çökünce format atıyoruz boot kısmı komple gidiyor gelde uğraş baştan kur vs vs. Wubi gibi windows üzerinden bir kurulum aracı varmi yapılabilir mi olsa çok iyi olur ssdyi bölmeden direk disk üzerinde root.disk adında bir dosya üzerine kuruluyor gitme kaybolma derdi yok hatta portable bile olur yani amaç bu değil ama sürekli yeniden kurmak zorunda kalıyoruz bazı şeyleri. Hadi windows belli yani verileri win.olddan direk alıyoruz mecburen ama linuxda iş uzmanlık istiyor biraz su wubi windows installer gibi birsey çok lazım direk windows üzerinden kursak çok iyi olur q4osda var mesela.

 

O kadar dağıtım baktım Türk yapımları açık ara fark atıyor bi windows installer eksik oda olsa bios güncellerken(lenovo) ek  birsey kurunca windows kurunca sorun olmaz yani. Bu yapılır illaki çok zor olmasa gerek bir plan var mı yoruma yazabilirsiniz. 

ERKAN IŞIK
Katılım
: 31-08-2017
Mesajlar
: 454
21-05-2020 02:45 #2

windowsu kurarken tüm hdd'yi biçimlendirmiyorsanız, kurulum bittikten sonra pisilinux'u live olarak usb den başlatıp grubu yeniden kurabilirsiniz bu sayede pisiyi yeniden kurmanız gerekmez.

Pisi Linux Pisi Linux Pisi Linux Pisi Linux Pisi Linux
© Copyright 2013 - 2024 Pisi GNU/Linux. Bütün hakları saklıdır. | Pisi GNU/Linux gücünü topluluktan alır.
scrollup