Pisi

Evil Rem - 08-05-2022
Aktif

Uzun zamandır gentoo kullanıyordum ve rahat olduğunu düşünüyordum ama bu dağıtım kesinlikle daha rahat. birkaç eksiklik olsa da gurur duyulabilecek kadar gelişmiş. Bu eksiklikler;

 

Pisi paket yöneticisinde; install, remove, emerge gibi seçeneklerin yanında bunların -i -R -m gibi de yazılabilir olması çok hoş olurdu.Ayrıca build, emerge, emergeup gibi seçenekler için bir make config dosyası olmalı. Uzun süreleri kısaltabilirsiniz böylece.

jobs="-j7"

common_flags="-march=znver2 -O2 -pipe"

gibi. Ayrıca normal Pisi configine downloadInBackground=True/False gibi bir seçenek gelebilir, tüm paketleri önce indirip kurmasındansa kurulurken arkada indirmeye devam etmeli, böylece boş yere birkaç dakika daha beklemek zorunda kalınmaz.

Kaptan; Masaüstü kişiselleştirme bölümünde internetten KDE temaları alınabilmeli. Gördüğüm kadarıyla yoktu öyle bir buton, seçenek.

 

Ayrıca 5.17.x Kernel sürümleri depoya eklenirse güzel olabilir. 5.10.x veya 5.15.x sürümleri rolling releaseye göre biraz eski.

 

Attığınız kayıt olma mailindeki Telegram linki geçersiz.

Müdür sanırım Init sistemiydi, kullanması OpenRC Init veya Systemd'e göre biraz daha karmaşık geldi veya ben yapamıyorum, Runlevellere mudur-init add <servis> run{default,1,2,3}  gibi bir komut eklenebilir.

 

Son olarak, Portage Overlays veya AUR gibi sizin elinizde olan fakat her kullanıcının paket ekleyebileceği bir sistem yapabilirsiniz, paket eksikleri biraz fazla.

Pisi Linux Pisi Linux Pisi Linux Pisi Linux Pisi Linux
© Copyright 2013 - 2024 Pisi GNU/Linux. Bütün hakları saklıdır. | Pisi GNU/Linux gücünü topluluktan alır.
scrollup